054-6375229

מנין לשאוב כוח להמשיך במלאכת המחקר?

מחקר אקדמי, בין אם במסגרת המאסטר, הדוקטורט או בשלבים מתקדמים של הקריירה המחקרית והאקדמית, כרוך בלא-מעט קשיים, מצוקות, חרדות, כישלונות, אכזבות, עיכובים, התפכחות ואתגרים. ובכל זאת, על אף התלאות היומיומיות והמתמשכות, בכל יום את/ה רושם/ת לעצמך הצלחות – הצלחות קטנות, בינוניות, גדולות ועצומות.

הצלחה היא, למשל, להצליח למצוא מאמר מרתק ומרחיב-דעת שמעניק השראה ונותן מעוף ופורץ דרך וכיוונים חדשים של מחשבה, מחוץ לקופסה; הצלחה היא דברי-שבח שאת/ה מקבל/ת מהמנחה שלך על הברקות מקוריות; הצלחה היא לפעמים החצי-פיסקה ביום שכן הצלחת לכתוב והיא תמצית של פתרון מופלא לשאלה שהטרידה אותך ומעניקה לך את הכוח להמשיך.

הצלחה היא תוצר-תרבות חדש רלבנטי שנחשפת אליו, או מרואיינים חדשים שהשכלת מתפיסותיהם ופרשנויותיהם; הצלחה היא הרגע שבו הצלחת להעניק מילים למחשבות, להמשיג ולנסח בכתב רעיון מופשט ומורכב; הצלחה היא הרגע שבו התרגשת, אולי אפילו מחית דמעה, מול משהו עמוק שהמחקר שלך סייע לך לחשוף בתוך עצמך, אישיותך ועברך.

גם כנסים אקדמיים, שבהם את/ה מתוודע/ת למחקרים חדשים של קולגות מרחבי העולם ומציג בפניהם את מחקרך, הן דרך נפלאה להפיח תקווה חדשה ואמונה בכוחותיך שלך. חוקר מקצועי ומיומן, בעל ניסיון רב בהוראה והנחיה, אף יוכל לסייע לך להשביח הצעה לכנס, לקבל ממנו חוות מהימנה ולהתקדם, להרחיק ריאות אל מעבר לקשיי ההווה, לנוע לעבר הצלחה וסיפוק, לסייע לך להאמין שהכל ייתכן, הכל אפשרי, וכי היופי בעולם והייעוד שלך אינם ניתנים להכחשה.

♥ ד"ר גלעד פדבה, חוקר מנוסה ומיומן, מציע שירותי עריכה, תרגום וחוות דעת אקדמית ברמה עילאית. 054-6375229

 

דילוג לתוכן