054-6375229

מאמרים לקטלוגים של תערוכות וניסוח "הצהרת אמן/ית"

אמנות טובה ראויה להסבר, ניתוח ופרשנות שיאפשרו לקהל להתוודע לשכבות שונות של משמעותה ולהכיר היבטים המורכבים שלה. כתיבה טובה אודות אמנות פונה הן אל הראש והן אל הלב, מאחר שהיא חושפת בו בזמן את הצדדים המרגשים והצדדים האינטלקטואלים העמוקים של עבודת האמנות. כתיבה משובחת על האמנות שלך מסוגלת למקם את עבודתך האמנותית בהקשר רחב ובהקשר ספציפי, להצביע על קשרים גלויים וסמויים בין יצירותיך ובין יצירות נודעות ממגוון תקופות וסוגי עשיה אמנותית ובכך להעשיר את נקודת המבט על הישגיך האמנותיים.

ד"ר גלעד פדבה יחשוף בכתיבתו את האמירה הייחודית בעבודותיך תוך שימת לב מרבית לפרטים הצורניים והסגנוניים, כמו גם לאמירה הערכית, האידיאולוגית, החברתית והפוליטית הטמונה ביצירתך. כתיבתו של ד"ר פדבה חושפת שכבות של ידע ופרשנות שהאמן/ית, בהיותו/ה שקוע/ה בתוך עבודתו/ה ועולמו/ה האמנותי, אינו/ה מודע/ת להם ועשוי/ה למצוא בהם משאב נדיר להבנת עצמו/ה ויצירתו/ה.

מאמר של ד"ר פדבה יעמיק אל נבכי עבודתך תוך עמידה על הדרכים הייחודיות שבהן את/ה מעביר/ה את רעיונותיך, וזאת באמצעות דיאלוג מוקדם בינו ובינך לפני תחילת הכתיבה. באופן כזה, המאמר שיכתוב ד"ר פדבה לקטלוג של תערוכתך ו/או "הצהרת האמן/ית" שינסח עבורך יצליח לספק נקודת מבט חיונית ואף מרגשת ומפתיעה על עבודתך ועל עצמך.

ד"ר גלעד פדבה מאמין כי כתיבה עילאית על אמנות ואמנים/ות חייבת להיות נגישה. היא לא צריכה להתבסס על ניסוחים פתלתלים עמומים ועולם מושגים שמעטים מאוד מבינים. טקסט משובח המיועד לקטלוג או להצגת אומנותך בפני שופטים בתחרויות פרסים ופרויקטים יוקרתיים חייב להיות ברור, רהוט ומהימן.
את/ה מוזמן/ת להתרשם מכתיבתו של ד"ר גלעד פדבה בנושאי אמנות, המהווה כמעט אמנות בפני עצמה, ומציגה נאמנה את הישגיו/ה הייחודיים של האמן/ית באופן מעמיק ושיטתי ועם זאת, צבעוני, עסיסי ועשיר מאוד בידע ובדוגמאות. לדוגמה, מאמרו המפתיע ומעורר-ההדים של ד"ר גלעד פדבה "החינוך המיני של מפצחת האגוזים הקטנה" על יצירת הווידאו של האמנית מירי נשרי "ארון הספרים של לאה אגוזי".

את/ה מוזמן/ה גם לעיין (ברשימת המאמרים / הקבצים שלמטה) במאמריו של ד"ר גלעד פדבה "אמא חולצת שד והופכת למדוזה: על הגעגועים האבודים אל הרחם בתערוכה 'ילד של אמא'לה'" (על התערוכה הקבוצתית "ילד של אמא'לה" בגלריה בית בנמל, 2008), "עטור מצחך זהב שחור, עטור חזך שרשר מוזהב: גברים ותכשיטים על רצף של זהויות" (על התערוכה "רצפים; זהויות: תכשיט ישראלי 5" במוז"א מוזיאון ארץ ישראל, 2010), "ירדנית אני מדברת אליך: על אנטי-קיטש, אנטי-סלפי ואמנות לעם בעידן השעתוק הטכני" (על תערוכתה של הצלמת נורית ירדן "מולדת" במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, 2019), "להפשיט את הגבריות הישראלית: על הרפיית הזקפה הלאומית בחשיפתו של גוף ראשון, יחיד" (על התערוכה "גברויות באמנות הישראלית" במוזיאון אשדוד לאמנות, 2019) ו"תסמינים: ארבעה שמות ושני תאריכי לידה" (על תערוכה קבוצתית של רון וינטר, נתנאלה אווסלנדר וענת גרינברג בגלריה העירונית ראשון לציון, 2020).

את/ה מוזמן/ת להזמין אצל ד"ר גלעד פדבה מאמר ברמה עילאית על יצירתך האמנותית ותרומתה הייחודית.

גלעד פדבה, "צליבה ורודה", קולאז' על נייר, 2014

דילוג לתוכן