054-6375229

חוות דעת מקצועית תסייע לך להמריא

למה כדאי להיעזר בעורך/ת לשון, יועץ/ת אקדמי/ת ומתרגם/ת לפיתוח ועיבוד המחקר שלך? כי אפילו חוקרים/ות מיומנים/ות מאוד מתקשים/ות להתבונן על מחקרן/ם-שלהן/ם מהצד, במידת הריחוק הנדרשת, מחוץ לגבולות ההכרה שלהם, מחוץ למשקעים האישיים, לתחושות הבטן המטעות ומעבר להשקעה הרגשית שלהן/ם במחקרן/ם. ככלות הכל, "אדם בתוך עצמו הוא גר". אנו חיים בתוך המסגרת התחומה של תודעתנו. יכולתנו להתבונן על העשייה המחקרית שלנו בעין מפוכחת ונטולת-פניות היא מוגבלת.

לפיכך, דרושה מאוד עין מקצועית שמסוגלת לראות את המחקר באופן מפוכח, מהימן, תוך אפשרות להעריך את הטקסט ולייעץ לגביו על סמך ניסיון רב, היכרות עם מחקרים בתחומים או בנושאים דומים ויכולת לייעץ ביעילות כיצד לשפר, להבהיר, לחדד, לצמצם או להרחיב את היריעה כנדרש.

בצד היכולת של החוקר/ת לקבל באהבה ביקורת עניינית ומנומקת על מחקרה/ו, חשוב שעורך/ת הלשון, היועץ/ת האקדמי/ת ו/או המתרגם/ת שבחרתן/ם יידעו להצביע על נקודות החוזק ולחשוף הברקות שכדאי לפתח, יצירתיות שכדאי להעמיק, חשיבה "מחוץ לקופסה" שכדאי לנמק, הפתעות שכדאי לבסס, ניצנים שכדאי לאפשר להם לפרוח.
איש מקצוע הגון לעולם לא יציג חולשה כעוצמה, טעות כהברקה, דלות כאיכות או הססנות כנחרצות מאחר שבכך הוא יזיק מאוד ללקוחותיו. אך חשוב לא פחות מכך שאיש המקצוע יידע לזהות, בעין מיומנת ואחראית, את היופי, פריצת הדרך, הברק והחן שבטקסט שעיניו בוחנות, היכן שרק אפשר וככל שרק ניתן.

 ♥ ד"ר גלעד פדבה, חוקר מנוסה ומיומן, מציע שירותי עריכה, תרגום וחוות דעת אקדמית ברמה עילאית. 054-6375229

דילוג לתוכן